Архіви

  • Обладинка ПЕ-19

    Том 19 (2024)

    19-й випуск наукового збірника «Проблеми етномузикології» містить cтатті кількох тематичних блоків: трансмісія індивідуального та колективного досвіду в традиційному виконавстві, постаті та репертуар скрипалів Карпат і Полісся, проблематика «свій–чужий» у народній культурі; мелотипологія та ареалогія весільних мелодій у традиціях давнього і пізнього формування (Київське Полісся та Слобожансько-Наддніпрянське покордоння); історія багатоканальних записів Київської лабораторії етномузикології та питання реорганізації цифрових аудіофондів; етнокультурні процеси в сфері ревівалізму (історія руху в Америці та Європі) та українській попкультурі. Наприкінці випуску розміщено рецензії, відгуки, меморіал та літопис основних фольклористичних подій 2024 року (експедиції, конференції, концерти, лекції, майстер-класи).

  • Том 18 (2023)

    18-й випуск наукових статей «Проблеми етномузикології» містить cтатті кількох тематичних блоків: з історії етномузикології (контакти польських та українських етномузикологів від початку ХХ століття; організація архівів музичного фольклору в Словенії, Литві), аналітичний блок статей (критика сучасних польових джерел, мелотипологія обрядової творчості, мелогеографія весільних мелодій) та статті сучасної суспільно значимої тематики (відродження фольклору у міських ансамблях, терапевтичні властивості українського традиційного співу). Наприкінці випуску розміщено хроніку фольклорних подій 2023 року (експедиції, конференції, концерти, майстеркласи).

  • Том 17 (2022)

    17-й випуск наукових статей «Проблеми етномузикології» містить cтатті кількох тематичних блоків: традиційних – з історії етномузикології (розвиток вітчизняної науки; портрети видатних виконавців та вчених; поліетнічні етнокультурні процеси), обрядової мелотипології, інструментознавства, та сучасних гостроактуальних – про організацію архівної роботи на цифрових засадах, формування джерельної бази інтернетресурсів з музичного фольклору. Також вміщено літопис фольклорних подій 2022 року, тези Шостої міжнародної науково-практичної конференції «Україна. Європа. Світ. Історія та імена в культурно-мистецьких рефлексіях» (Секція етномузикології), спогади про Михайла Хая (1947–2022).

  • Том 16 (2021)

    16-й випуск наукових статей «Проблеми етномузикології» містить дослідження представників українських наукових шкіл – київської (НМАУ ім. П. І. Чайковського) та львівської (ЛНМА ім. М. В. Лисенка), а також дослідження в руслі польсько-литовських наукових традицій. Різноманітну тематику публікацій об'єднує спільний матеріал – традиційна народна музична культура (переважно українська). Регіональні й жанрові межі аналізованих джерел широкі: це обрядові й позаобрядові музичні твори з Карпат, Буковини, лісостепового Правобережжя, західних околиць української етнічної території. Вагома частина статей торкається проблем історії вітчизняної етномузикології.

  • Том 15 (2020)

    П’ятнадцятий випуск наукового щорічника «Проблеми етномузикології» продовжує серію публікацій українських та зарубіжних досліджень музичного фольклору. У ньому висвітлюються загальнотеоретичні проблеми сучасної етномузикології – мелогеографії, етноорганології, явища культурно-стильових погранич в етномузиці, історія досліджень музичного фольклору в Україні, а також продовжується традиційна тематика структурно-ареальної етномузикології – типологічний опис обрядових наспівів українців та білорусів у регіональному аспекті.

  • Том 14 (2019)

    Чотирнадцятий випуск наукового щорічника «Проблеми етномузикології» продовжує серію публікацій українських та зарубіжних досліджень музичного фольклору. У ньому висвітлюються як загальнотеоретичні проблеми сучасної етномузикології – мелогеографії, органології, еволюції багатоголосся, міжнаціональних паралелей у традиційному фольклорі, так і типологічний опис окремих жанрів української пісенності в географічному аспекті.

  • Том 13 (2018)

    У тринадцятому випуску наукового щорічника «Проблеми етномузикології» висвітлено музичні міжетнічні культурні та наукові контакти, представлено теоретичні дослідження жанрів народно-вокальної музики українців в географічному аспекті, історичні дослідження в етномузикології, а також приділено увагу етномузичній педагогіці.

  • Том 12 № 6 (2017)

    Шоста книга спеціалізованої серії «Слов’янська мелогеографія» (виходить у межах щорічника «Проблеми етномузикології»), як і попередня, 5-та, є монотематичною: вона продовжує розробку теми «Пісенна  творчість періоду зимових свят: типологія і географія». До цієї книги увійшли статті дослідників київської, львівської та мінської наукових шкіл, які вивчають мелодії, приурочені до сезону зимового повороту сонця (святок) на теренах слов’яно-балтського ранньотрадиційного меломасиву (СБРМ). Апробовується нова системна типологія музичних форм колядок і щедрівок; подаються характеристики раніше неописаних у літературі локальних зимових традицій. Збірка містить 130 нових нотацій зимових мелодій. У кольоровій врізці та  на форзацах вміщено 16 мелогеографічних карт, типологічні таблиці, програми конференцій, експедиційні знімки.